Jednodenní zájezd na Malý a Velký Blaník 17.6.2021

zveřejněno: 30.5.2021

17.6.2021

cca 16,5 km

Oba tyto vrchy jsou známé především díky své bohaté historii a zajímavým pověstem o blanických rytířích, jimiž je toto území bohatě opředené a láká tak mnohé zvídavé turisty.

Cena zájezdu: 110,00 Kč na přepravu busem (dopravce J.Bezděk).

Při přihlášení je nutné současně zaplatit tuto cenu. V případě, že se budete chtít odhlásit, musíte si najít náhradu, peníze se nebudou vracet. Proto zvažte svou účast. Jede se za každého počasí!!! Kapacita busu je 49 osob.

Plán zájezdu-co bychom chtěli vidět:

Z parkoviště v Louňovicích pod Blaníkem se vydáme postupně na Malý a následně na Velký Blaník. Na Velkém Blaníku je také rozhledna. Z Velkého Blaníku budeme pokračovat po ČTZ přes Slepičí skály (zde byl vytěžen základní kámen k Národnímu divadlu) do Vlašimi. Ve Vlašimi – zámecký park (jeden z nejstarších zámeckých parků u nás) – Starý hrad – Znosimská brána – zámek Vlašim – Domašínská brána, Vlašimská brána. Převážně se budeme pohybovat po české Svatojakubské cestě – Poutní cesta Blaník-Říp. Trasa cca 16,5 km. Celkové stoupání 451 m, celkové klesání 478 m.

Zkrácená trasa cca 6,8 km: stejně až na Velký Blaník a pak zpět po ČTZ na rozcestí Pod Velkým Blaníkem, parkoviště bus. Přejezd  busem do Vlašimi. Celkem stoupání 288 m, celkem klesání 273 m.

Odjezd: 6,45 hod. Vysoké Mýto, parkoviště u Alberta, z Chocně vlak v 6,24 hod.

Občerstvení: Vlastní

Důležité upozornění: roušky sebou!!!

Přihlášení:

Přímo u H.Maixnerové nebo u svých vedoucích skupin a to vždy se zaplacením dopravy.

E-mail: anna.maixnerova@seznam.cz, tel. 737 127 910

logo Vysoké Mýto
s podporou města Vysoké Mýto