Jednodenní zájezd PÁLAVA 28.10.2023

zveřejněno: 12.10.2023

Tento jednodenní zájezd je nejen pro členy klubu ale i pro jejich rodinné příslušníky a také pro přátelé turistiky

Doprava: Jaroslav Bezděk, kapacita busu je 50 osob.

Pěší trasa:

Z Dolních Věstonic na Děvičky – Mohutná zřícenina, odkud se nabízí krásný výhled do celého okolí, byla založena zřejmě na počátku 13. století. Hrad sloužil k ochraně zemské cesty z Rakouska do vnitrozemí a byl nazýván Dewiczky. Po kolonizaci německým obyvatelstvem byl později známý jako Maidberg nebo Maidenburg. Ještě na konci 18. století na hradě žil hlídač, po jeho smrti byl zcela opuštěn. Dodnes se zachovaly obvodové zdi a bašta se střílnami. Děvín –  Strážce – Klentnice – zřícenina Sirotčího hradu –  Stolová hora – Kočičí skála – Turold (11 km). Podle počasí kalvárie na Svatém kopečku.

Velké Pavlovice – Opilé sklepy (patnáct barevných domků), Kobylí –  na kobylím vrchu je rozhledna bez jediného schodu. Má podobu nedokončeného kruhu, který vzdáleně připomíná šnečí ulitu.

Odjezd: 6:00 hod. Vysoké Mýto-Albert, z Chocně vlak. v 5:29 hod.

Občerstvení: Vlastní

Návrat: V pozdních odpoledních hodinách, choceňští turisté budou odvezeni do Chocně žst.

Přihlášení:

Přihlášení je platné po zaplacení 100,00 Kč/osoba a to přímo u H.Maixnerové nebo u svých vedoucích skupin. Místo je také možno rezervovat nejdéle týden, pak bude zvýhodněn další zájemce. Platba se nevrací. Pokud nebudete moci jet, musíte si za sebe sami sehnat náhradu.

Doporučení: Dobrá obuv na turistiku

Organizuje a vede: Maixnerová Hana

E-mail: anna.maixnerova@seznam.cz, tel. 737 127 910

logo Vysoké Mýto
s podporou města Vysoké Mýto