Zájezd do Rakouska 2023 – poslední pokyny

zveřejněno: 11.6.2023

                  Předodjezdové pokyny:
Přiblížil se termín našeho zájezdu a tak vám podávám poslední informace k cestě.
–  Odjezd :
Pojedeme s dopravcem AD Tomášek po trase Choceň, Vysoké Mýto, Kaprun. Odjezd z Chocně z autobusové zastávky u Kina v neděli 18.6. ve 22:30´.
cestou zastávka V lipách
( H. Přívratská), ve Vys.Mýtě u prodejny Ford (Zehnálkovi)
    Odjezd z Vysokého Mýta od prodejny Albert ve 23:00´- parkoviště.
mimo Choceňské a mimo Mýtské prosím o sdělení místa nástupu. V autobuse bude                                                                                                                  zasedací pořádek a dostanete kartičky pojištění (pokud jste si ho objednali).

Do autobusu nastoupit v oblečení na turistiku, neboť do zavazadel se dostaneme pozdě odpoledne po ubytování v Kaprunu. Jak jsem psal v minulých pokynech,
po získání slevových karet vyrazíme na první vycházku lanovkou a odpoledne pojedeme lodí po Zellském jezeře. Předpokládané ubytování okolo 17. hodiny. Cestou do Kaprunu kromě krátké zastávky na toaletu ( určí řidič) plánuji delší zastávku u jezera Mondsee na snídani, osobní hygienu a pod. Délka zastávky dle příjezdu. Program na další dny dle počasí se dozvíte po večeři. Do autobusu zvolte vhodné oblečení, malý polštářek a případně deku.
– Důležité:
   Nezapomeňte doma cestovní doklad, který jste mně uvedli, kartu zdravotní pojišťovny, cestovní pojištění, pokud máte vlastní, peníze a pod. Všude lze platit kartou a vybírat v bankomatech,
léky, které užíváte, ostatní léky, náplasti a obinadla dle vlastního uvážení.
– Další důležité věci a drobnosti:
  Pevné boty, zimní a letní čepici, plavky, brýle proti slunci, krém na opalování, deštník nebo pláštěnku, případně malý dalekohled,  mobilní       telefon s  mapou Rakouska, fotoaparát, nabíječky, náhradní baterie, paměťové karty.
Něco na svačiny, aby nebylo nutné hned něco kupovat, Alkohol 
na desinfekci a pod.

Jedeme do hor, které nejsou jako Vysočina nebo Orlické. a protože se budeme pohybovat i ve výšce, kde může ještě ležet sníh ( 3000 m n.m.), vezměte si patřičné oblečení. Při pohybu po horách dodržujte bezpečnostní pravidla, protože jakýkoliv úraz bude nepříjemný pro vás  i pro ostatní. Pokud si budete chtít udělat vlastní program, vždy někoho informujte. Bez pojištění nelze cestovat.

To je asi vše důležité. Přeji klidnou přípravu, pěkné počasí a těším se na shledanou.              Vladimír Šalda

logo Vysoké Mýto
s podporou města Vysoké Mýto