Pro nezájem se zájezd ruší!!!!!!! Jednodenní zájezd do Rudky 20.7.2022

zveřejněno: 26.6.2022

vycházka cca 13 km

Tento jednodenní zájezd je nejen pro členy klubu ale i pro jejich rodinné příslušníky (např. vnoučata) a také pro přátelé turistiky

Uměle vytvořená jeskyně se nachází nedaleko města Kunštát, u vesnice Rudka. Tvorba jeskyně byla inspirována českou historií. V jeskyni se nachází 17 soch blanických rytířů a třech legionářů a zbytky sochy T. G. Masaryka. Sochy vytvořil Stanislav Rolínek, rodák z nedalekého Bořitova. Jako první vytvořil 13 m vysokou sochu T. G. Masaryka, kterou nacisté zničili. Vstup do jeskyně hlídá mohutná socha lva.

Doprava: Jaroslav Bezděk, kapacita busu je 49 osob.

Plán zájezdu-co bychom chtěli vidět:

Jeskyni Blanických rytířů společně se smyslovou zahradou (společné vstupné 100,00 Kč s průvodcem), Burianova rozhledna (30,00 Kč). Z rozhledny uvidíme do širokého okolí, Jeseníky, Krkonoše a Pavlovské vrchy. Pak bude následovat vycházka cca 13 km a to z Kunštátu přes rozhlednu Babylon (výhled na Pavlovské vrchy, veže jad. elektrárny Dukovany, Orlické hory, Hrubý a Nízký Jeseník) směrem k Lomnici. V Lomnici navštívíme místní pivovar Genius noci (prohlídka pivovaru 100,00 Kč).

Odjezd: 6,45 hod. Vysoké Mýto, parkoviště u Alberta, z Chocně vlak v 6,24 hod.

Občerstvení: Vlastní ale je možné, že se podaří zajistit jídlo v místní restauraci.

Přihlášení:

Přihlášení je platné po zaplacení 100 Kč a to přímo u H.Maixnerové nebo u svých vedoucích skupin a to vždy se zaplacením dopravy. Místo je také možno rezervovat nejdéle týden, pak bude zvýhodněn další zájemce. Platba se nevrací. Pokud nebudete moci jet, musíte si za sebe sami sehnat náhradu. V době od 1.7 – 10.7.2022 jsem mimo Česko. V tuto dobu posílejte pouze přihlašovací SMS.

E-mail: anna.maixnerova@seznam.cz, tel. 737 127 910

logo Vysoké Mýto
s podporou města Vysoké Mýto